Coslat’da Port Yönlendirme

Port Yönlendirme coslat yazılımında oldukça basit bir işlemdir. Bir port yönlendirme eklenirken, port yönlendirme tarafından belirlenen dahili IP adresine trafik girişi sağlamak için bir güvenlik duvarı kuralı da eklenmelidir. Bir port yönlendirme tanımı oluştururken bu kuralı otomatik olarak ekleme seçeneği vardır ve varsayılan olarak etkindir.

Mevcut sürümlerde port yönlendirme, çok daha esnek ve güçlü yapılandırmalara izin verecek şekilde genişletilmiştir, ancak gelişmiş NAT özelliklerine izin veren güvenlik duvarlarına alışkın olmayan kullanıcılar başlangıçta kafa karıştırıcı bulabilir.

Açıklamalar Bu bölümde, port yönlendirme düzenleme ekranındaki alanların her biri açıklanmaktadır.

Devre Dışı: Bağlantı noktası port yönlendirmenin yapılandırmadan kaldırılmadan devre dışı bırakılmasına izin verir.

RDR Yok: Burada belirtilenlerle eşleşen trafik için yeniden yönlendirmeyi olumsuzlar. Gelişmiş yapılandırmalar için genellikle işaretlenmemiş olmalıdır.

Arayüz: Trafiğin kaynaklandığı arayüz, genellikle WAN

Protokol: İletilecek trafiğin protokolü.

Kaynak: Trafiğin belirli bir orijinal kaynağını eşleştirmeye izin verir ve çoğu durumda “İnternet” olması gerektiği için Gelişmiş düğmesinin arkasında gizlenir ve tüm İnternet ana bilgisayarlarının geçmesine izin verir. TCP ve / veya UDP kullanılırken kaynak bağlantı noktası aralığıdır ve neredeyse her zaman “herhangi” olacaktır. Kaynak bağlantı noktası hedef bağlantı noktasıyla aynı değildir ve normalde 1024-65535 arasında rastgele bir bağlantı noktasıdır.

Hedef: Trafiğin hedef IP adresini belirtir ve genellikle WAN adresi olur.

Hedef Port Aralığı: Trafiğin orijinal hedef portunu belirtir, yönlendirilecek dış port veya portlardır.

Hedef IP’yi yönlendir: Bu trafiğin yönlendirileceği iç IP adresi.

Hedef Bağlantı Noktasını Yeniden Yönlendir: Bu trafiğin yönlendirileceği iç bağlantı noktası ve genellikle Hedef bağlantı noktası aralığında tanımlanan harici bağlantı noktasıyla aynıdır. Hedef bağlantı noktası aralığı için bir aralıktaki birden çok bağlantı noktası kullanılıyorsa, bu, aynı boyut aralığındaki olması gereken aralığın başlangıç ​​bağlantı noktasıdır.

Açıklama: Referans için bir açıklama.

XMLRPC Senkronizasyonu Yok: Girişin diğer CARP üyeleriyle senkronize edilmesini önler

NAT yansıması: NAT yansımasının bağlantı noktası başına port yönlendirme etkinleştirilmesini veya devre dışı bırakılmasını sağlar.

Filtre kuralı ilişkilendirmesi: Port yönlendirme güncelleştirildiğinde İlişkili bir filtre kuralı ekle seçeneğinden birini seçin veya İlişkilendirilmemiş bir filtre kuralı ekle veya güvenlik duvarı kuralı olmadan girdiyle eşleşen tüm trafiği geçiren geçiş.